Myö meinataa tehhä Kirsikankaa "jarmot".
![Nauraa [:-DD]](http://mylly.hopto.me:8080/pkfoorumi/Smileys/Ponttola_1/9.gif)
Ostin 2 kg porsaan ulkofileepiffejä.
![Hmmm.. [:-I]](http://mylly.hopto.me:8080/pkfoorumi/Smileys/Ponttola_1/3.gif)
Noku oli puoleen hintaan...

Muutenkaan kilohinta ei paha 5,95€/kg. Ni siis yks kilon rasia 2,98€!

Toinen rasia menee pakkaseen. Toinen myö syödään Kirsikankaa puoliks.
![Nauraa [:-DD]](http://mylly.hopto.me:8080/pkfoorumi/Smileys/Ponttola_1/9.gif)
Pannulla on jo (yhelle pannulle mahtuu vaan puolet rasiallisesta, tulee siis kaks pannullista

).
Jarmoooo.... tuukkonä syömää?!
![Nauraa [:-DD]](http://mylly.hopto.me:8080/pkfoorumi/Smileys/Ponttola_1/9.gif)